pondelok, 22 august 2016 17:01

Vyšívaná riflová bunda

Tí, ktorí sledujete môj instagramový profil viete, že práve pracujem na tejto bunde. 

DSC 0152

utorok, 09 august 2016 19:24

Skvelá domáca zmrzlina

Po dobrú zmrzlinu nemusíte chodiť ďaleko. Vyrobte si ju doma za pár minút.

zmrzka1

štvrtok, 28 júl 2016 10:59

Tip na výlet: Bobria hrádza

Odrazy vŕb na vodnej hladine, romantické zákutia, dlhý drevený chodník nad jazerom.

štvrtok, 19 máj 2016 22:44

Výšivka krivou ihlou

 

Milujem výšivky. Ste na tom rovnako? Výšivka upúta, poteší a vie oblečenie krásne doplniť. Najmä ak ide o ručnú výšivku, na tú nedám dopustiť. Chcem, aby bola pastvou pre oči, aby vzbudzovala pozornosť okoloidúcich, aby bola dokonalá. A preto si ju robím sama. 

nedeľa, 17 apríl 2016 22:40

Fashion Revolution

začína sa o nej písať čoraz viac aj u nás, čo ma veľmi teší.

Táto téma sa ma silno dotýka, keďže patrím k výrobcom, ktorí robia pomalú a etickú módu a snažia sa o módu udržateľnú. Sú to slová na Slovensku donedávna celkom neznáme, dnes už mnohí z nás majú aspoň základnú predstavu, čo znamenajú.

pondelok, 07 marec 2016 11:05

Pesto z medvedieho cesnaku

 

Už rastie!

A je ho všade veľa. Zdravá jarná bylinka, ktorá tento rok vykúka zasa o niečo skôr, nám dodá energiu a vitamíny, ktoré nám v zime tak chýbali.

utorok, 09 február 2016 10:13

Jemnosť zvaná Merino

Pamätáte sa na pichľavé vlnené svetre, ktoré nám obliekali do školy naše mamy? Dnes sme mamy my a presne toto sa nám vybaví, keď sa povie "vlna". Tak čo teda obliecť bábätkám, aby boli chránené pred chladom a zároveň sa cítili pohodlne?

štvrtok, 31 december 2015 10:48

Bilancujem...

Rok 2015 bol pre mňa iný, plný nových skúseností a nových rozhodnutí.

nedeľa, 21 jún 2015 22:26

O sedení

Radi sedávame na zemi. Deti sa radi hrajú na koberci, kde si môžu rozložiť svoj vláčik alebo lego a ja sa nerada skláňam nad nízky konferenčný stolík v obývačke, preto si vždy sadám na zem pred neho. 

Napadlo mi urobiť nízke sedacie vaky, na ktorých by sa pohodlne sedelo aj za týmto stolíkom a ktoré by vyriešili nedostatok miesta na sedenie, keď sa u nás zíde väčšia návšteva.

Základ je ušitý z pevného plátna a poťah tvorí elastická textilná priadza. Na webe sa dá nájsť veľké množstvo rôznych "bean bags" alebo "poufov", ako sa vaky na sedenie ešte inak nazývajú. No tieto moje sú predsa len niečím iné. Naplnila som ich špaldovými plevami, cez ktoré prúdi vzduch a krásne držia tvar. Oproti klasickej výplni z polystyrénu sa na nich nepotíte a sedíte si ako vo vatičke. Naša rodina ich miluje.

 

 

Strana 1 z 2

Júlia Šmidáková

 •  

   

   

   

  Ahoj, volám sa Júlia

  som mama dvoch detí, milovníčka módy a dizajnu, najmä toho škandinávskeho.

  Mám rada tradičné remeslá. Mám rada, keď veci voňajú prácou ľudských rúk a vyžarujú auru zabudnutých starých čias. Rada sa dotýkam prírodných materiálov, tvorím z nich a obklopujem sa nimi.

  Vymyslela som si obchodík, v ktorom kúsok svojho sveta ponúkam aj vám.

   

  Posledné položky