Môj blog

6.3.2020 17:55

Ako na ľan: starostlivosť

Ľan je skvelý prírodný a zdravý materiál, ktorý si zaslúži našu pozornosť a jemné zaobchádzanie. Ak ho budeme opatrovať s láskou, on nám to plným priehrštím vráti.

12.2.2020 09:28

Akým materiálom sa vyhnúť v udržateľnom šatníku?

Akým materiálom sa vyhnúť v udržateľnom šatníku?

Budovať svoj udržateľný šatník je skvelé. Ešte lepšie je vedieť, z čoho sú moje veci vyrobené a aké materiály do šatníka nepatria.

 

20.1.2020 09:25

Nie sme takí bohatí, aby sme kupovali lacné veci

Tak toto platí u mňa na 100%. Nie raz som sa popálila pri kúpe lacného kúsku do šatníka, nie raz mi poplietli hlavu úžasné akcie a posezónne výpredaje v nákupných centrách. Vitajte v druhom dieli seriálu "Nakupuj s rozumom".

30.11.2018 01:00

Nakupujme s rozumom

Klimatická kríza. Hej! Mňa sa to predsa netýky. Ja som len kvapka v mori. Keď sa nezmení celý systém, ja nezmôžem nič.

Omyl, vážení! Už mnohokrát v histórii sa potvrdilo, že každá veľká zmena začína zdola. Ak popremýšľam, čo by som v rámci svojej každodennej rutiny urobila lepšie, prídem na tisíc drobností, ktoré viem rýchlo (ale možno nie až tak celkom ľahko) zmeniť.

16.10.2018 16:01

NORA, príbeh šiat

Príbeh vzniku týchto šiat je tak trochu kuriózny. Občas sa stáva, že najlepšie veci vznikajú náhodou. V tomto prípade to nebolo náhodou, ale na poslednú chvíľu.

Ahoj, volám sa Júlia

som milovníčka módy a dizajnu, zároveň vyznávam minimalizmus ako životný štýl.

Mám rada tradičné remeslá. Mám rada, keď veci voňajú prácou ľudských rúk a vyžarujú auru zabudnutých starých čias. Rada sa dotýkam prírodných materiálov, tvorím z nich a obklopujem sa nimi.

Vymyslela som si obchodík, v ktorom kúsok svojho sveta ponúkam aj vám.